Towary spod lady, kultowa oranżada, gra w gumę czy kapsle to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku PRL. Ten zaplanowano na 16 lipca br. na placu przy górce w Kosakowie. 

Nie łatwo dziś wytłumaczyć szczególnie najmłodszym, jak się żyło w czasach PRL-u. Gdybyśmy jednak mogli cofnąć się powiedzmy do roku 1975 i zajrzeli do mieszkania przeciętnej polskiej rodziny, pewne rzeczy na pewno zwróciłyby naszą uwagę. Byłyby to luksusowe dobra przywożone z zagranicy jak kawa czy słodycze czyli tak zwane produkty spod lady, których nie można było dostać tak po prostu w sklepie. Ale te lata to nie tylko trudno dostępne produkty. To także gry i zabawy na podwórkach czy kultowe samochody.

Zatem jeśli ktoś ma ochotę cofnąć się właśnie do tych czasów już dziś serdecznie zapraszamy na Piknik PRL, który odbędzie się w sobotę 16 lipca br. na placu przy ul. Żeromskiego w godzinach 15.00-18.00. Podczas imprezy przeniesiemy się do epoki porucznika Borewicza, saturatorów oraz wspomnianych towarów spod lady. Występ Gdańskiej Orkiestry Ogrodowej przypomni nam natomiast muzyczne hity sprzed lat, ale będziemy mogli podziwiać też samochody z lat 70-tych i mobilne muzeum PRL. Najmłodsze pokolenie z kolei nauczy się grać w gumę, sznura, kapsle. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej, w której będzie można się orzeźwić kultową oranżadą.