Zwycięzcą plebiscytu „Strażak Roku 2021” w powiecie puckim i województwie pomorskim został strażak ochotnik druh Piotr Taczała z OSP Kosakowo. Zdobywając jednocześnie drugie miejsce w rywalizacji ogólnokrajowej.

Najlepsi strażacy Pomorza plebiscytu „Strażak Roku 2021” zostali odznaczeni podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Grupę Polska Press, która skupia wiele regionalnych gazet w Polsce, w tym Dziennik Bałtycki i Głos Pomorza. Uroczyste wręczenie nagród dla pomorskich zwycięzców odbyło się w piątek 15 października br. w Ratuszu Staromiejskim. W tym roku okazja do nagrodzenia strażaków była wyjątkowa, ponieważ związek świętuje 100-lecie działalności pod wspólnym sztandarem. Laureaci otrzymali medale i dyplomy z rąk Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Waldemara Pawlaka. 

Strażak Piotr Taczała jest mieszkańcem Kosakowa, a w jednostce OSP Kosakowo służy od ośmiu lat. Te wyróżnienia są efektem bardzo aktywnej działalności druha w OSP Kosakowo, bowiem Piotr Taczała w zeszłym roku uczestniczył w blisko stu akcjach ratunkowych na terenie naszej gminy. Warto też wspomnieć o innych sukcesach naszego wyróżnionego strażaka, bowiem Pan Piotr jest aktywnym spadochroniarzem i za osiągnięcia w tej dziedzinie również został doceniony przez Polski Związek Spadochronowy odznaczając złotym medalem za zasługi dla spadochroniarstwa.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!