Funkcjonariusz kosakowskiej Straży Gminnej, Zbigniew Zabrocki w poniedziałek, 22 sierpnia br. odebrał podziękowania od wójta gminy Kosakowo Marcina Majek za godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

W nocy z 11 na 12 sierpnia br. miał miejsce pożar budynku mieszkalnego w Suchym Dworze. Krzyki wzywające pomocy z palącego się budynku usłyszał Zbigniew Zabrocki, mieszkaniec wsi, w której doszło do zdarzenia, a na co dzień strażnik gminny w Kosakowie. Pomimo, że był poza służbą, nie pozostał obojętny na sytuację i bez zawahania, nie oczekując na przyjazd służb pożarniczych i nie zważając na swoje bezpieczeństwo, na własną rękę podjął błyskawiczną akcję ratunkową ewakuując mieszkańców z palącego się budynku. 

Dziękuję w imieniu swoim oraz kosakowskiej społeczności za okazaną solidarność i bezinteresowne niesienie pomocy. Mieszkańcy gminy Kosakowo mogą czuć się bezpiecznie, mając w szeregach kosakowskiej Straży Gminnej człowieka, którego postawa jest godna szacunku i naśladowania. Życzę Panu wielu sukcesów zawodowych, nieustającej motywacji i satysfakcji z podejmowanych działań oraz by praca na rzecz innych przynosiła spełnienie – mówi wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek.