W czwartek 27 stycznia br. w Przedszkolu Niepublicznym Podniebny Raj w Kosakowie odbyło się spotkanie przedszkolaków z st. insp. Jarosławem Kleiną oraz mł. insp. Agnieszką Bachorską na temat właściwego zachowania w stosunku do psa. 

Głównym celem pogadanki było ukształtowanie pozytywnych zachowań w stosunku do czworonoga, a w przypadku sytuacji kontaktu z nieznajomym psem, uświadomienie, jak postępować oraz jak uniknąć zagrożenia. W tym przypadku m.in. przybrania odpowiednie pozycji (np. pozycja żółwia). Na koniec spotkania strażnicy wręczyli dzieciom tematyczne kolorowanki oraz opaski odblaskowe przydatne po zmroku.

 

Zespół zadaniowy Straży Gminnej Kosakowo ds. profilaktyki przypomina wszystkim dyrektorom przedszkoli oraz szkół podstawowych w klasach I-III o zgłaszaniu się do straży i umawianiu terminu zajęć. Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 58 732 50 11 oraz 606 731 985 lub podsyłając zapytanie na adres e-mail: strazgminna@kosakowo.pl.