W środę 26 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym Poziomkowo w Mostach mł. insp. Agnieszka Bachorska wspólnie z Biblioteką Publiczną Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla przeprowadziła pogadankę pt. „Kontakt z Osobą Nieznajomą”. 

Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom kim jest osoba obca, jakie są zasady kontaktu z osobą, której nie znamy oraz jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych. Podczas pogadanki szczególnie zwrócono uwagę na to, aby dzieci nie miały sekretów przed rodzicami i informowały ich o wszystkich niepokojących sytuacjach. 

Na koniec spotkania funkcjonariuszka wręczyła dzieciom tematyczne kolorowanki oraz opaski odblaskowe, przydatne szczególnie po zmroku.

Dyrektorzy przedszkoli oraz szkół podstawowych klas I-III chętni do zorganizowania podobnych zajęć powinni zgłosić się do Straży Gminnej Kosakowo w celu umówienia terminu. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 58 732 50 11 i 606 731 985 lub podsyłając zapytanie na adres e-mail strazgminna@kosakowo.pl .