W minionym miesiącu odbyły się kolejne pogadanki z przedszkolakami z naszej gminy. Tematem spotkań było bezpieczeństwo najmłodszych podczas kontaktu z obcymi zwierzętami. 

W kwietniu zespół zadaniowy Straży Gminnej Kosakowo ds. profilaktyki odwiedził pięć przedszkoli w gminie Kosakowo: Przedszkole Beauforcik w Pogórzu, Różową Wieżę – Przedszkole Montessori w Pogórzu, Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Fundacji Dobroczyńca w Mostach, Niepubliczne Przedszkole Kreatywne Sorbonka w Suchym Dworze oraz Niepubliczne Przedszkole Językowe Król Maciuś Pierwszy w Dębogórzu. Pogadanki dotyczyły właściwego zachowania w stosunku do psa.

Głównym celem zajęć było ukształtowanie pozytywnych zachowań w stosunku do czworonoga, a w przypadku sytuacji kontaktu z  nieznajomym psem, uświadomienie, jak postępować aby uniknąć zagrożenia. Strażnicy opowiadali przedszkolakom m.in. o przybraniu pozycji żółwia w razie spotkania z obcym zwierzęciem.

Przy okazji zespół zadaniowy Straży Gminnej Kosakowo ds. profilaktyki przypomina wszystkim dyrektorom przedszkoli oraz szkół podstawowych w klasach I-III o zgłaszaniu się do straży i umawianiu terminu zajęć. Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 58 732 50 11 oraz 606 731 085 lub mailowo pod adresem: strazgminna@kosakowo.pl.