Dzieci z gminnych szkół podstawowych uczestniczą w półkoloniach letnich organizowanych w gminie Kosakowo. Przez 10 dni, łącznie 144 dzieci ma możliwość spędzić początek wakacji w aktywny sposób. Programy półkolonii letnich zorganizowanych w gminnych szkołach zapewniają mnóstwo atrakcji.

Poza czasem spędzonym w gminie odwiedzając Checz Kaszubską w Kosakowie, Yacht Club Rewa, szkoły zorganizowały również wyjazdy autokarowe poza teren gminy: wycieczka do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”, wyjazd do Parku Ewolucji w Sławutówku, wyjazd wakacyjny do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia – k/Elbląga, wycieczka do Rodzinnego Parku rozrywki Łeba Park, wyjazd do największego fokarium w Polsce – SEA Park Łeba, wyjazd do Dino Parku w Malborku, agroturystyka u Rychertów „Zielona szkoła” w Kiełpinie czy też wyjścia do kina.

W czwartek i piątek (8-9 lipca br.) z wizytą do dzieci udał się zastępca wójta gminy Kosakowo, Marcin Kopitzki. Podczas spotkania rozmawiał z dziećmi o wakacjach, a także wysłuchiwał opowiadań dzieci na temat spędzanego czasu na półkoloniach, wyjazdach i ciekawych miejscach. Poniżej zdjęcia z wizyt zastępcy wójta gminy podczas półkolonii w gminnych podstawówkach.

  • Szkoła Podstawowa w Kosakowie:
  • Szkoła Podstawowa w Pogórzu:
  • Szkoła Podstawowa w Dębogórzu:

 

  • Szkoła Podstawowa w Mostach: