Finansowe wsparcie dla szpitala w Pucku, dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, czy przychodni lekarskiej NZOZ Kosakowo, to naturalne deklaracje samorządu gminy Kosakowo w czasie światowej pandemii koronawirusa. Na pierwszej linii frontu w walce z rozprzestrzeniającą się chorobą COVID-19 stają pracownicy służby zdrowia, a naszym obowiązkiem jest pomoc, która może przybierać wszelkie formy.

Do przychodni NZOZ w Kosakowie niebawem trafią gogle ochronne, a w późniejszym czasie także inny sprzęt zabezpieczający personel medyczny i pacjentów z gminy Kosakowo przed zakażeniem koronawirusem– informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – W trzech gdyńskich karetkach pogotowia jeżdżą już drukarki, które są zespolone z medycznym sprzętem i służą ratownikom do prowadzenia pierwszej diagnozy pacjentów.

Dla szpitala w Pucku pomoc finansowa będzie odpowiedzią na zgłoszone potrzeby. – W dobie kryzysu, w czasie światowej pandemii nie wahamy się dzielić z potrzebującymi placówkami zdrowia. Niech to będzie skromny wyraz podziękowania za wysiłek medyków troszczących się o nasze zdrowie – mówi Wójt Marcin Majek.

Pomoc w zakupach sprzętu, wsparcie finansowe placówek służby zdrowia a także otwartość na wszelkie inne prośby, to przejaw odpowiedzialności za zdrowie wszystkich mieszkańców. Dodatkowym elementem działań kosakowskiego samorządu w okresie stanu epidemicznego jest szeroko prowadzona profilaktyka zachowań, które mają nas uchronić przed zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Przede wszystkim apelujemy – #zostanwdomu!!!