Nie ma sytuacji bez wyjścia i przeszkód, których nie da się przezwyciężyć – o tym przekona się każdy, kto w trudnej życiowej sytuacji skieruje się po pomoc do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy gorące podziękowania za każdy gest dobra, wsparcie i dłoń zawsze otwartą na potrzeby drugiego człowieka.

Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego (21 listopada) są szczególne, zbiegają się z 30. rocznicą powołania do życia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie. To doskonała okazja, aby złożyć słowa podziękowania oraz podkreślić, jak ważna jest możliwość znalezienia wsparcia w trudnych chwilach.

Pomoc, jaką niesiecie drugiemu człowiekowi, jest piękną, ale też ciężką pracą, bo oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy i bezradności, wymaga towarzyszenia cierpiącym, ale też podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia dzieci i całych rodzin – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo.

W imieniu własnym oraz całego kosakowskiego samorządu składam gorące podziękowania i życzę Państwu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam – podkreśla Wójt Marcin Majek.

Dziękujemy, że w naszej społeczności są osoby, które potrafią wyprostować najbardziej nawet zawiłe życiowe ścieżki losu, zawsze pomogą znaleźć dobre rozwiązanie, otoczą opieką i troską. To osoby, które pomaganie mają w sercu i tworzą zgrany zespół pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie.