29 września br. w Urzędzie Gminy Kosakowo został podpisany list intencyjny na rzecz współpracy w zakresie rozwoju sportów rakietowych w gminie Kosakowo.

List został podpisany z fundacją Pomorskie Centrum Tenisa reprezentowaną przez prezesa dr Jarosława Kempę. Zawarte porozumienie dotyczy między innymi poszerzania oferty spędzania wolnego czasu dla mieszkańców gminy Kosakowo, a także aktywnego rozwoju sportowego dzieci i młodzieży poprzez powiększenie bazy terenów sportowych na terenie gminy Kosakowo.

 

Zacznijmy od tego, że podobny obiekt naprawdę trudno zlokalizować w najbliższej okolicy. Myślę, że w całym województwie czy nawet w tej części województwa ciężko znaleźć obiekt, który dysponował by tak dużą ilością kortów i taką przestrzenią do nauki gry w tenisa. Jako włodarz gminy Kosakowo mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, że taka inwestycja będzie zlokalizowana na terenie naszej gminy i mam nadzieję, że gmina Kosakowo za kilka lat będzie bardzo sławna w środowisku wszystkich tenisistów. Jako takie centrum, taka kolebka edukacji tenisa ziemnego – wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. 

Fundacja Pomorskie Centrum Tenisa planuje wybudować na terenie Pierwoszyna (w pobliżu ul. Rumskiej i Zielonej) centrum sportów rakietowych, na które składać się będzie 9 pełnowymiarowych kortów tenisowych, w tym 4 umieszczone w nowoczesnej hali, 4 boiska do badmintona oraz 4 klatki do squasha. Całość przedsięwzięcia będzie realizowana przez inwestora prywatnego.

Jako pasjonaci tenisa zauważyliśmy, że w całej Polsce północnej, nie mówiąc o województwie pomorskim, nie ma dobrej infrastruktury dla rozwoju tenisa. Niestety infrastruktura już istniejąca jest słabej jakości, porównując do innych regionów Polski, które posiadają bardzo dobre obiekty, jak chociażby te w Pszczynie czy w Grodzisku Mazowieckim. Te braki infrastrukturalne powodują, że tenis u nas staje się sportem elitarnym, a nie jest szeroko dostępny dla młodzieży. Z tych braków wynikła decyzja, aby pobudować dobry, nowoczesny, bardzo funkcjonalny obiekt, który będzie dostępny dla młodzieży – mówił podczas spotkania prezes fundacji Pomorskie Centrum Tenisa Jarosław Kempa.

Dodatkowo centrum będzie posiadać blisko dwa tysiące metrów kwadratowych usług sportowych takich jak klinika rehabilitacji sportu, crossfit, fitness, sklep tenisowy, sauna, restauracja oraz hotel trzy gwiazdkowy.