W miejscowości Mechelinki w przystani morskiej, gdzie coraz częściej żeglarskie rodziny odwiedzają to urokliwe miejsce, powstała sezonowa konstrukcja w postaci pomostu pływającego o wymiarach 3,0 m x 25,0 m. To niewątpliwe zasługa prężnie działających w naszej gminie trzech stowarzyszeń. Stowarzyszenia Port Mechelinki, Stowarzyszenia Morska Baza Szkoleniowa oraz Stowarzyszenia Nasze Mechelinki.

Wspomniana konstrukcja została zamontowana z gotowych elementów polietylenowych, zacumowana do betonowej wylewki za pomocą przegubowego połączenia, zakotwiona za pomocą betonowych kotwic na dnie. Na okres zimowy pomost będzie demontowany i przechowywany na lądzie.

Regulamin korzystania z pomostu pływającego jest w trakcie przygotowywania.

Powstanie pomostu z pewnością przyczyni się do wzbogacenia programów, które dla mieszkańców naszej gminy oferują stowarzyszenia tj. programy edukacyjne i rozwojowe, propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, m.in. poprzez zgłębianie wiedzy z zakresu żeglarstwa, do uprawiania którego mamy znakomite warunki. Nigdy bowiem nie jest za późno, by poczuć zew morza.