Od 16 kwietnia br. mamy obowiązek zasłaniania twarzy i nosa podczas każdego wyjścia z domu, a najlepsza do ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest maseczka na twarz. Od kilku tygodni poprzedzających wprowadzenie obowiązku używania osłon twarzy widzimy, wiele osób zaopatrzyło się w różne modele masek, maseczek i przyłbic. Gmina Kosakowo zakupiła pokaźną partię maseczek, które bezpłatnie przekażemy wszystkim mieszkańcom, zgłaszającym taką potrzebę. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego ze Strażą Gminną, GOPS, lub bezpośrednio z Urzędem Gminy. Nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Mamy maseczki chroniące twarz, które chcemy bezpłatnie przekazywać tym mieszkańcom naszej Gminy, którzy zgłoszą taką potrzebę – informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Od dziś zasłanianie ust i nosa jest powszechnym obowiązkiem, dlatego proszę o przekazywanie własnych potrzeb do gminnych instytucji, które chętnie udzielą niezbędnej pomocy.

Każdy, kto nie nabył dotąd maski na własne potrzeby może zatelefonować:

Straż Gminna – 58-732-50-11

GOPS – 58-620-82-02

Urząd Gminy Kosakowo – 58-660-43-43

Prosimy o kontakt w dni powszednie, w godzinach pracy każdej placówki.

Apelujemy równocześnie, aby używając masek ochronnych zapoznawać się z instrukcją, dbać o właściwą higienę, ale także o prawidłowe zakładanie i zdejmowanie maski z twarzy – jak to robić opowiadają lekarze i ratownicy w każdym kanale telewizyjnym oraz na portalach internetowych.