Zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki odwiedził szkoły podstawowe w naszej gminie, aby życzyć powodzenia wszystkim tegorocznym ósmoklasistom, którzy przystępują do egzaminów.

We wtorek 24 maja br. w szkołach podstawowych w całym kraju ruszyły egzaminy ósmoklasistów. Nie inaczej jest także w gminie Kosakowo, gdzie w trzech podstawówkach: Pogórzu, Mostach oraz Dębogórzu, uczniowie ostatniej klasy mają szansę sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas minionych ośmiu lat nauki. Tradycyjnie zmierzą się z trzema przedmiotami, czyli językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym nowożytnym.

Na pierwszy ogień idzie nasz ojczysty język, potem królowa wszystkich nauk, a egzamin zakończy się językiem obcym. Z kolei czas, który uczniowie będą mieli na rozwiązanie testu, zależy od przedmiotu. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a egzamin z języka obcego nowożytnego – 90 minut. W każdym arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

To ważny, decydujący o dalszej edukacji moment dla ósmoklasistów, dlatego, aby dodać im otuchy i życzyć powodzenia, wszystkich uczniów z naszej gminy,  przystępujących do egzaminu, odwiedził zastępca wójta gminy Kosakowo, Marcin Kopitzki.

Wiem, że to ważny czas i możliwość sprawdzenia zdobytej do tej pory przez Was wiedzy. Wierzę, że jesteście dobrze przygotowani, a stres, który Wam teraz towarzyszy, zmotywuje Was i pomoże zdobyć więcej punktów na egzaminie i kolejno dostać się do wymarzonej szkoły. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki za dobre wyniki – powiedział zastępca wójta gminy Kosakowo, Marcin Kopitzki.

Oprócz życzeń, zastępca wójta gminy Kosakowo rozdał wszystkim uczniom długopisy z logiem gminy, dzięki którym mogą mieć pewność, że napisanie egzaminu pójdzie im o wiele łatwiej.