W obliczu sytuacji na ogarniętej wojną Ukrainie wójt gminy Kosakowo Marcin Majek powołał sztab kryzysowy.
Przystąpił on już do konkretnego działania m.in poprzez zabezpieczenie transportu oraz miejsc noclegowych dla przybywających do gminy pierwszych potrzebujących obywateli Ukrainy. Do dyspozycji jest również tłumacz języka rosyjskiego/ukraińskiego.
Na ten moment w sprawach związanych z powyższym można kontaktować się z inspektorem ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw wojskowych pod numerem telefonu 664 928 121, oc@kosakowo.pl.
Chcąc w symboliczny sposób wyrazić solidarność z narodem ukraińskim zawiesiliśmy wczoraj na dwóch masztach przy kosakowskim rondzie u zbiegu ulic Żeromskiego, Derdowskiego i Wiejskiej flagi w niebiesko-żółtych barwach.
Na bieżąco będziemy informować o podejmowanych działaniach.
#solidarnizukrainą 💙 💛