Wczoraj (11 marca br.) w godzinach wieczornych w miejscowości Mosty doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek mieszkalny.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano osiem jednostek straży pożarnej: 2 zastępy z OSP Kosakowo, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej w Dębogórzu, 2 zastępy z JRG Gdynia i 3 zastępy z JRG Puck. Szybkie i sprawne działania strażaków zapobiegły rozprzestrzenianiu się pożaru na sąsiednie budynki, w tym znajdujące się w bezpośredniej bliskości przedszkole.

Dzięki równie sprawnej interwencji funkcjonariuszy policji z kosakowskiego komisariatu sierż. Michałowi Poźniakowi, st.post. Monice Mularskiej oraz sąsiadowi, który był na miejscu,  udało się wydostać z płonącego budynku jednego z domowników.

Niestety w trakcie zdarzenia podczas prowadzonych działań w spalonym obiekcie odnaleziono ciało drugiego mężczyzny-mieszkańca wsi Mosty.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

– Tragedia, która wczoraj wieczorem miała miejsce w Mostach,  pokazuje jak mieszkańcy gminy Kosakowo są pomocnymi i dobrymi ludźmi. Uratowanym mężczyzną, po zdarzeniu zaopiekowali się sąsiedzi oraz sołtys wsi Alina Merchel. Stan techniczny budynku nie pozwala właścicielowi na zamieszkanie, dlatego też Urząd Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kosakowie podjęli natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia poszkodowanego pogorzelca. Zabezpieczono lokal socjalny, opiekę społeczną oraz artykuły pierwszej potrzeby. Pilnie  potrzebna  jest również pomoc rzeczowa, by ułatwić poszkodowanemu przetrwanie w tych trudnych chwilach. Wierzę, w dobre serca mieszkańców gminy Kosakowo. Pragnę również, bardzo gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję strażakom z wszystkich jednostek oraz naszej kosakowskiej policji, a także sołtysowi Mostów pani Alinie Merchel.   – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Kontakt ws. pomocy:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie
  1. Fiołkowa 2b, Kosakowo

tel. 797 098 918

  • Sołtys wsi Mosty p. Alina Merchel

tel. 604 225 869

Punkt zbiórki rzeczy:

PUK PEKO SP Z O.O. w Kosakowie

  1. Chrzanowskiego 44, Kosakowo

tel. 58 625 47 47