Okres wakacji, urlopu to często czas kiedy oddajemy się błogiemu lenistwu, zapominając o zdrowej diecie i ćwiczeniach. To też czas kiedy ograniczamy wizyty u specjalistów, odkładając je na jesienno-zimowe miesiące. Nasz organizm potrzebuje wakacji i odpoczynku, ale jednocześnie domaga się opieki, troski i ciągłego zainteresowania..

Gdyńskie Centrum Zdrowia w partnerstwie z powiatem puckim i wejherowskim wspiera badania profilaktyki cukrzycy typu 2.  Zachęcamy do wypełnienia na stronie www.niecukrzymy.pl ankiety, dzięki której można dołączyć do programu zdrowotnego.

Osoby zakwalifikowane do grupy zagrożonej cukrzycą zostaną zaproszone na bezpłatne przesiewowe badanie krwi pod kątem cukrzycy typu 2. Wynik badania wskazujący na stan przedcukrzycowy uprawni do dalszego udziału w bezpłatnym kompleksowym programie edukacyjnym. Jego uczestnicy przez rok będą pod opieką profesjonalnej ekipy fizjoterapeutów, dietetyków i lekarzy, którzy będą czuwać nad ich zdrowiem i zmianą nawyków.

Już dziś powiedz profilaktyce – TAK. Nie odkładaj tego do jesieni.

Bezpłatny projekt skierowany jest do osób pełnoletnich.

Kontakt: Gdyńskie Centrum Zdrowia, tel. 58 880 83 17.