W dniu 27 lipca Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie Michał Kulig odebrali w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na sfinansowanie zakupu wozu strażackiego w ramach akcji #BitwaOWozy. 

Przypomnijmy, iż ogłoszony przez MSWiA konkurs miał na celu promowanie głosowania podczas II tury wyborów na Prezydenta RP. Nagrodą za najwyższą frekwencję miał być średni wóz ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej o wartości około 800 tysięcy złotych.

Gmina Kosakowo znalazła się w zacnym gronie 49 gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców, do których trafią pojazdy pożarnicze. Szansę, by wygrać miały gminy, które uzyskały najwyższą frekwencję wyborczą. Pod uwagę były brane jedynie głosy mieszkańców gmin, w przeciwieństwie do I tury, gdzie uwzględnione były również głosy turystów.

Należy wspomnieć, iż gmina Kosakowo uzyskała rekordowy wynik – 78,12 procent frekwencji podczas głosowania w II turze wyborów na Prezydenta RP.

 

– Wspólnie składamy podziękowania dla wszystkich mieszkańców gminy Kosakowo za pełną mobilizację w wyborach na Prezydenta Polski. Dzięki Państwu uzyskaliśmy najlepszy wynik frekwencji w granicach dawnego województwa gdańskiego. Wierzę, że ten samochód będzie służył przez najbliższe lata na rzecz naszej społeczności. Brawo dla gminy Kosakowo – powiedział Wójt Gminy Kosakowo, Marcin Majek.

 

https://gdansk.tvp.pl/49151754/nowe-wozy-strazackie-dla-czterech-gmin-pomorza