Już od jutra, 13 sierpnia do 15 sierpnia br. zapraszamy do wspólnej zabawy podczas trzech wyjątkowych, pełnych dobrej muzyki dni. Obchody kosakowskiego święta folkloru i promocji gminy rozpoczniemy w sobotę na scenie letniej w Mechelinkach, w niedzielę zabawa przeniesie się do Kosakowa, a cykl wspólnego świętowania zwieńczy jubileuszowy, bo XXV Festyn Kaszubski w Rewie. Zapewniamy, że będzie to czas pełen wrażeń, dobrej muzyki, pokazów lokalnych artystów i koncertów znanych zespołów oraz okazja do kultywowania naszych kaszubskich tradycji.

W sobotni wieczór Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo opanuje scenę letnią w Mechelinkach i uraczy nas wyjątkowym programem rozrywkowym. Następnie scenę przejmie Teatr Muzyczny Hals ze spektaklem muzycznym „Piosenka jest dobra na wszystko”, czyli rewią największych polskich przebojów. W niedzielę impreza przeniesie się do Kosakowa na plac przy górce (ul. Żeromskiego), a na scenie pojawi się wielu artystów, w tym Zalia i zespół Łzy. Po emocjonującym koncertowym dniu zabawa przeniesie się do Rewy, na pełen folkloru, XXV Festyn Kaszubski. Festyn poprzedzi plenerowa msza święta na scenie obok rewskiego krzyża, przepleciona częściowo modlitwami w języku kaszubskim. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów takich jak Kosakowianie, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, Jantarki, Dębogórskie Kwiatki, Koleczkowianie czy Kaszubski Kwintet Akordeonowy. W taneczną muzykę wprowadzi nas zespół Szwagry, a gwiazdą wieczoru będzie znany ze swoich porywających do zabawy utworów zespół After Party. Zachęcamy do podziwiania rękodzieł lokalnych twórców i wystawców, które będą wyeksponowane w namiotach rozstawionych na placu. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Dębogórze-Kosakowo w stoisku z kuchnią kaszubską zadba o podniebienia uczestników festynu, którzy będą mogli skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw w tym m.in. śledzia z pulką i chleba ze swojskim smalcem. 

Ponadto w programie również warsztaty artystyczne i sportowa rozgrywka rzutu głazem o tytuł Stolemë, czyli olbrzyma z kaszubskich legend. Podczas festynu, za pomocą m.in. prowadzonych ze sceny licytacji, zbierane będą środki na leczenie dla małego Leosia z Ostrowa.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!