Tradycyjnie setka śmiałków wzięła udział w tegorocznej edycji Marszu Śledzia. Blisko pięć godzin zajął im marsz przez Zatokę Pucką z Kuźnicy do Rewy. Cała trasa miała długość 12 kilometrów. W tym roku wprowadzono dwie nowości – pierwsza to nowa kategoria „extreme”. Uczestnicy, którzy się zdecydowali na ten rodzaj przygody, musieli przepłynąć tzw. „głębinkę” wpław. Druga nowość to – zakończona sukcesem – próba pobicia rekordu Polski w największej liczbie osób ubranych w kamizelki ratunkowe i asekuracyjne. Nowy rekord, ustanowiony przez uczestników marszu, wynosi obecnie aż 140. Około godziny 15.20 pierwsi uczestnicy dotarli do Rewy, gdzie czekała na nich grochówka i napoje – gorący posiłek zapewnił Wójt Gminy Kosakowo. Następnie przy Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza wręczone zostały pamiątkowe odznaki, dyplomy i upominki zasponsorowane przez partnera Marszu firmę SEKO.

Wszystkie zdjęcia: Marsz Śledzia 2019.

Galeria z Marszu Śledzia również na stronie: http://www.poznaj-swoj-kraj.pl/