Przypominamy, iż 9 grudnia w godzinach 9:00 – 15:00 przed Urząd Gminy Kosakowo (parking przy ul. Żeromskiego 69, 81 – 198 Kosakowo) pojawi się tam mobilny punkt badań DERMOBUS, oferujący bezpłatne badania wideodermatoskopowe dla mieszkańców gminy.Zadbaj o siebie, zbadaj swoją skórę!

Tym hasłem Ciepłolubni inaugurują kolejną akcję społeczną i zachęcają mieszkańców gminy Kosakowo do zadbania o swoje zdrowie.

Czerniak jest nowotworem o wysokim stopniu złośliwości. Może dawać przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych, a także przerzuty odległe, najczęściej do płuc i mózgu. Zachorowalność na nowotwory złośliwe skóry rośnie szybciej niż na inne nowotwory,
a niestety województwo pomorskie plasuje się w niechlubnej czołówce zachorowań w Polsce.

Co to jest badanie wideodermatoskopowe?

Badanie wideodermatoskopowe to nieinwazyjna, w pełni bezpieczna, bezbolesna metoda diagnostyczna, która pozwala na ocenę różnego pochodzenia zmian skórnych. Polega na przeprowadzeniu szczegółowego badania skóry. Zmiany oceniane są przy wykorzystaniu dużego powiększenia i analizy komputerowej, która ma możliwość wskazywania barwnikowych znamion i wyświetlania ich charakterystyki na ekranie (m.in. cech, takich jak symetria, rozmiar, kolor).

Jak skorzystać?

Badania realizowane są bezpłatnie, jednak obowiązkowa jest wcześniejsza rezerwacja miejsc – wszystkich chętnych mieszkańców zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem zgłoszenia mailowego na adres kontakt@cieplolubni.com.pl lub poprzez wysłanie wiadomości SMS na numer 887 220 200 (opłata zgodna z cennikiem operatora).

Ilość miejsc jest ograniczona, warto zarejestrować się już dziś!