Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu w związku z odbywającymi się w dniach 18-21 maja br. w Mechelinkach mistrzostwami świata skuterów wodnych federacji IJSBA World Series Round 1 Poland – Jettribe European Championship.

• 17 – 21.05.2023 r. – zakaz wjazdu w ul. Nadmorską

Ulica Nadmorska będzie zamknięta w całości od pętli autobusowej w Mechelinkach we wskazanym terminie dla osób nieposiadających identyfikatora. Wjazd tylko na podstawie identyfikatora wystawionego przez Urząd Gminy Kosakowo dla mieszkańców, dostawców i gości oraz dla organizatorów imprezy sportowej. Mieszkańcom posesji przy ul. Nadmorskiej oraz ul. Klifowej (posiadających wjazd od ul.Nadmorskiej) zostaną wydane stosowne identyfikatory przez osobę wyznaczoną przez wójta gminy Kosakowo. Ruch pieszych i rowerów będzie się odbywał bez ograniczeń.

• 20 – 21.05.2023 r. – ruch jednokierunkowy na ul. Szkolnej i ul. Do Morza (na odcinku od pętli autobusowej do ul. Wielopole)

Wyjazd do Pierwoszyna ulicami Do Morza i Wiśniową. Ruch jednokierunkowy nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej.Jednocześnie podczas trwania zawodów zachęcamy do korzystania z dodatkowych parkingów na czas odbywania się zawodów, które zostały wyznaczone w Kosakowie (przy Centrum Sportowym Kosakowo, ul. Żeromskiego 11 oraz naprzeciwko parkingu Urzędu Gminy Kosakowo.


Ze względu na utrudnienia w ruchu kołowym oraz wyłączeniu parkingów, turystów i kibiców zachęcamy do skorzystania ze ścieżki rowerowej, która prowadzi z Kosakowa do Mechelinek.

Inne działania związane z organizacją mistrzostw: 
• 14 – 22.05.2023 r. – zamknięcie parkingu przy ul. Nadmorskiej
• 15 – 22.05.2023 r. – zamknięcie parkingu przy skansenie w Mechelinkach

Skutery wodne to jedna z dyscyplin, która rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, o czym świadczą sukcesy polskich zawodników na szczeblu międzynarodowym – medale ME i MŚ. Od lat federacje motorowodne, biorąc pod uwagę wyniki sportowe naszych zawodników oraz bardzo dobrą organizację zawodów, powierzają polskiemu klubowi PrimaJet Łódź mistrzostwa Europy i świata w sporcie motorowodnym.

W ramach rywalizacji sportowej zostanie przeprowadzonych kilkanaście wyścigów w różnych kategoriach z podziałem na kobiety, mężczyzn i młodzież, moc i pojemność silników oraz rodzaj skutera.