W dniu dzisiejszym wystartowały zawody XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER, nad którymi honorowy patronat objął Wójt Gminy Kosakowo.

Rywalizację  w ramach Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu w mekce kiteboardingu – Rewie otworzył Gospodarz Gminy Kosakowo Wójt Marcin Majek. To pierwsze zawody z całego cyklu w tym roku, które nieprzerwanie odbywają się w Polsce od 16 lat. Zawody potrwają przez cały weekend 2-4.07.2021r.

Zawody rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 10.00, gdyż mamy dziś idealne warunki wiatrowe.

Najważniejsze w tej edycji zawodów są Mistrzostwa Polski rozgrywane w najbardziej spektakularnej konkurencji kitesurfingu – Freestyle’u. Widzowie będą mogli podziwiać dynamiczne ewolucje wykonywane na wodzie i w powietrzu. Tu liczy się przede wszystkim wysokość, szybkość i technika wykonania triku.

W ramach Pucharu Polski w kitesurfingu rozegrane zostaną trzy konkurencje: Formula Kite, Arrows Open oraz Freestyle, natomiast w wingfoilu, w jednej z wybranych kategorii – Race, Freestyle lub Wave, w zależności od warunków.

Wyjątkowo w tym roku liczyć się będzie nie tylko bój o tytuł mistrzowski i punkty w rankingu. Zawodnicy będą także walczyć o każdy przepłynięty kilometr, bo każdy wart jest 3 złote – tyle zostanie przekazane na rzecz ochrony Bałtyku i działania Fundacji MARE. Organizatorzy szacują, że zawodnicy przepłyną około 10.000 kilometrów.

Kilometry będą zliczać najnowsze modele zegarków Xiaomi Mi Watch. Dodatkowo codziennie zachęcamy zawodników, widzów i turystów do wspólnego sprzątania plaży oraz brania udziału w lekcjach edukacyjnych na temat ochrony Bałtyku. Dzisiaj tuż przed startem zawodów Wójt Gminy Marcin Majek wraz z Kierownik Referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Anną Padée oraz przedstawicielami Organizatorów, Sponsorów i Dziećmi, zbierali śmieci z Cypla Rewskiego, który okazał się wyjątkowo czysty, za co chwalono Gminę Kosakowo.

Zwycięzców pierwszego cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover poznamy w niedzielne popołudnie. Wtedy także rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 25.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i sklep Hydrosfera oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

W miasteczku zawodów, na Cyplu Rewskim można odwiedzić stoiska sponsorów, którzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kosakowo oraz naszych Gości do odwiedzenia Rewy w ten weekend i podziwiania akrobacji na wodzie.

XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

  • ORGANIZATOR: EUREKA EVENT & COMMUNICATION oraz BO SPORT TRAVEL
  • PARTNER TYTULARNY: XIAOMI
  • PARTNER GŁÓWNY: LAND ROVER POLSKA
  • POZOSTALI SPONSORZY: HYDROSFERA– dystrybutor marek North Kiteboarding i Mystic, RED BULL
  • PARTNERZY CYKLU: PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, PZŻ Polski Związek Żeglarski, Gmina Kosakowo, Miasto Krynica Morska, Miasto Puck, MOKSiR Puck, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA the International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, Kemping Chałupy 3, Hotel Skipper, Fundacja MARE, Fundacja FRANCOR, Fundacja ANDER.

Kolejne zawody odbędą się:

  • 30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA, Puchar Polski, BIURO ZAWODÓW na plaży w strefie zawodów, od 8:00 do 9:30
  • 13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, od 8:00 do 9:30

Więcej na: www.xiaomikitecup.pl  oraz na kanałach social media.