Rozpoczęły się prace remontowe przy ulicy Morskiej w Rewie. Pozytywne zmiany odczują zarówno mieszkańcy gminy jak również wielu gości, którzy zwłaszcza w sezonie letnim, chętnie zaglądają w to urokliwe miejsce. Zakres prac przewiduje niewielkie poszerzenie jezdni na długości ponad 700 metrów, wymianę nawierzchni, budowę utwardzonego pobocza oraz wykonanie przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Wiklinowej. Wszystkie prace powinny zostać ukończone jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Ulica Morska stanowi jedyną drogę w kierunku Rewy, a jak ważną rolę pełni w naszej gminie, można przekonać się podczas każdych wakacji – mówi Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Dlatego rozpoczęty właśnie remont odcinka tej drogi ucieszy zarówno mieszkańców, jak i licznych gości. Środki finansowe na inwestycję pochodzą z budżetu Wojewody, Starosty oraz gminy Kosakowo, a prace wykonuje, wyłoniona w przetargu, firma Budowlano – Drogowa MTM z Gdyni. Łączny koszt zamknie się w kwocie około 761 tysięcy złotych.

Jak zmieni się ulica Morska po przebudowie?

Na odcinku ponad 700 metrów od skrzyżowania z ulicą Wałową w kierunku Rewy jezdnia zostanie poszerzona. Komfort jazdy poprawi też wymieniona nawierzchnia oraz utwardzone pobocze od niezabudowanej strony drogi. Poprawi się jakość zjazdów w kierunku posesji i chodnika wiodącego wzdłuż zabudowań. Przy skrzyżowaniu ulic Morskiej i Wiklinowej odtworzone zostanie przejście dla pieszych.

Wszystkie prace zaplanowano na dwa najbliższe miesiące, a ich zakończenie powinno nastąpić jeszcze w listopadzie.