Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał już niespełna miesiąc, dlatego nie warto zwlekać z udziałem w spisie dla rolników. Dodatkową zachętą do pilnej decyzji może być konkurs „Kto pierwszy, ten lepszy!”, w którym rolnicy dzięki nie odkładaniu obowiązku na później mogą wygrać upominki i nagrody!

Zasady konkursu: wygrają rolnicy z gmin, które w okresie 29 października – 15 listopada, odnotują najwyższy przyrost wskaźnika kompletności (wszystkimi metodami łącznie – przez Internet, telefonicznie, w czasie wywiadu bezpośredniego z rachmistrzem).

Żeby było sprawiedliwie, gminy podzielono na trzy kategorie – do 99 gospodarstw rolnych, 100 – 499 oraz 500 i więcej. Zwycięskie gminy otrzymają drobne upominki, które będą do odbioru w urzędzie gminy przez rolników, którzy w tym czasie wzięli udział w spisie. W pokaźnej puli nagród i upominków znalazły się m.in.: torby składane, ręczniki szybkoschnące, zawieszki zapachowe, saszetki z herbatą, długopisy do ekranów, kamizelki odblaskowe, frisbee, latarki, t-shirty.

Szczegóły dotyczące spisu: www.spisrolny.gov.pl