Wiosna to najlepszy czas na porządki, stąd też w kwietniu zostanie przeprowadzona coroczna akcja „Wiosenne porządki w gminie Kosakowo”, polegająca na porządkowaniu miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości, a także lasów i innych miejsc tego wymagających.

Samorząd gminy przez cały rok angażuje się w utrzymanie porządku i czystości przestrzeni publicznej, organizując różnego rodzaju działania proekologiczne i współpracując w tym zakresie z sołectwami oraz mieszkańcami.

Zachęcamy mieszkańców i właścicieli nieruchomości do włączenia się do akcji i zadbania o swoje otoczenie. Jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy naszą wspólną okolicę. Pokażmy, że los środowiska nie jest nam obojętny i swoim zaangażowaniem sprawmy ziemi prezent.

Urząd zapewni worki na odpady oraz rękawiczki.

Czysta gmina to nasza wizytówka i wspólne zadanie, dlatego dziękując naszym mieszkańcom za zaangażowanie w poprzednich latach, zachęcamy do włączenia się w porządkowanie swojego najbliższego otoczenia również i tej wiosny.

Zachęcamy szkoły i organizacje społeczne do zaangażowania się w akcję w swojej okolicy oraz przeprowadzenie edukacyjnych lekcji ekologicznych, które wciąż są istotnym aspektem budowania naszej świadomości ekologicznej.