Wiosna na dobre rozgaszcza się we wszelkich zakątkach gminy. W naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej kwiatów, podejmowane są na bieżąco kolejne prace porządkowe.

To najlepszy na to czas, dlatego w miesiącach marzec – kwiecień na terenie całej gminy przeprowadzana jest, rozłożona na kilka etapów, kompleksowa akcja sprzątania i zagospodarowywania po zimie przestrzeni wokół nas.

Dziś (25 marca br.) na ulicę wyjadą sprzęty zajmujące się odpiaszczaniem, rozpoczną się prace związane z odchwaszczaniem ulic, chodników, ścieżek rowerowych oraz parkingów na terenie gminy.

Cały proces czyszczenia dróg polegający na zraszaniu wodą oraz kilkukrotnym zamiataniu nawierzchni potrwa ok. 2 tygodni.

W wielu zakątkach gminy można już ujrzeć nowe nasadzenia kwiatów. Zachęcamy do spacerów i poszukiwania oznak wiosny, których z dnia na dzień przybywa.