W Centrum Sportowym Kosakowo przy ul. Żeromskiego 11 uruchomiona została nowa sala wielofunkcyjna z przeznaczeniem do ćwiczeń ogólnorozwojowych, gier i zabaw świetlicowych oraz judo.

Od momentu przejęcia w administrowanie obiektu przez Kosakowo Sport  Sp. z o.o., dyrektor zarządu spółki Dariusz Schwarz rozpoczął poszukiwania nowych pomieszczeń i adaptacji ich pod funkcje sportowe w celu poszerzenia oferty obiektu. W przerwie wakacyjnej udało się wyremontować salę wielofunkcyjną, zakupić pełnowymiarową profesjonalną matę do judo, a dzięki współpracy i zaangażowaniu trenera Uczniowskiego Klubu Judo Mosty Jarosława Niewiadomskiego uruchomić nowe pomieszczenie służące młodym adeptom judo.

Działamy pełna parą i z zapałem. Ruszyły już zapisy na zajęcia. Dzięki włodarzom naszej gminy Klub otrzymał do dyspozycji w pełni profesjonalną salę do judo. Jest duża i przestronna ma blisko 90 m2. Jej ściany wyłożone zostały materacami asekuracyjnymi, aby zawodnicy czuli się bezpiecznie. Mata to marzenie niejednego klubu. Na podłodze został położony podest amortyzujący upadki, zaś na nim nowe specjalne do judo materace o strukturze słomy ryżowej. „Pełna profeska” i przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego na zajęcia mogą przychodzić już czterolatkowie. Sala z pewnością spełni oczekiwania zawodników profesjonalnie podchodzących do judo. Salę dzielimy ze szkołą, która to do południa wykorzystuje ją na zajęcia korekcyjne i ogólnorozwojowe. Wszyscy są zadowoleni – mówi trenera Uczniowskiego Klubu Judo Mosty Jarosław Niewiadomoski.

Cieszę się z otwarcia sali judo, z której uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosakowie będą mogli korzystać podczas zajęć świetlicowych, bawiąc się i jednocześnie rozwijając  ruchowo. W sali będą się również odbywały niektóre zajęcia wychowania fizycznego – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Kosakowie Monika Pawlicka.

Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w dzisiejszych zajęciach judo. Oddajemy dzisiaj do dyspozycji młodych mieszkańców gminy Kosakowo kolejny atrakcyjny, w pełni wyposażony obiekt sportowy – profesjonalną salę, gdzie dzieci w ramach m.in. zajęć judo, będą mogły z niej korzystać. Cechuje ją wielofunkcyjność, może być użytkowana przez cały dzień, tj. w godzinach urzędowania szkoły i być wykorzystywana do zajęć ruchowych, tj. wychowania fizycznego, czy ćwiczeń z elementami gimnastyki korekcyjnej. Takie były założenia zaadoptowania ww. pomieszczenia. Łączny koszt przearanżowania sali i jej wyposażenia, to blisko 40.000 zł. Życzymy sobie i naszym mieszkańcom aby nowo powstała przestrzeń była w pełni wykorzystana i wszyscy mogli z niej bezpiecznie korzystać – mówi zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki.

Bieżący harmonogram zajęć jest dostępny na profilu Uczniowskiego Klubu Judo Mosty.

Źródło: Kosakowo Sport