5 stycznia br. Urząd Gminy Kosakowo odwiedził seniorski orszak Trzech Króli. Stworzyła go 20-osobowa grupa seniorów z kosakowskiego Klubu Seniora, która odśpiewała polską kolędę „Mędrcy Świata”.

W przybyłym do urzędu orszaku uczestniczyła m.in. 91-letnia seniorka, która przebrała się za królową. W rolę królów wcieliło się dwóch seniorów, z czego jeden został wystylizowany na mędrca o śniadej karnacji. Zgodnie z tradycją kolędowania przybyli kolędnicy przygotowali symboliczne dary: skrzynie ze złotem, mirrę i kadzidło.

Podczas  zajęć z języka kaszubskiego zrodził się pomysł, żeby kultywować tradycję i wyjść z orszakiem  do mieszkańców gminy i naszych przyjaciół. Chcąc wyrazić swoją wdzięczność za utworzenie Klubu Seniora, udaliśmy się do urzędu gminy w Kosakowie, aby złożyć noworoczne życzenia wójtowi oraz wszystkim pracownikom. W drugiej kolejności odwiedziliśmy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi również jesteśmy bardzo zaprzyjaźnieni, czujemy z ich strony troskę i dbałość o relacje. Na końcu udaliśmy się do gminnej biblioteki w Kosakowie, gdzie zawsze jesteśmy miło i serdecznie przyjęci. To właśnie tam odbywają się nasze cykliczne zajęcia. Panuje tam ciepła i domowa atmosfera, uwielbiamy tam chodzić – powiedziała Monika Baćkowska- Barchan, animator społeczny w Klubie Seniora w Kosakowie.