Jeżeli zastanawiacie się, skąd się bierze woda w kranie, koniecznie zaplanujcie wizytę w Stacji Uzdatniania Wody ,,Reda ’’ w Redzie – Moście Błota przy ul. Wodociągowej. Okazją do tego mogą być Dni Otwarte, które odbywają się 11 i 12 października (piątek i sobota),   w godzinach od 10.00 do 16.00.

To wyjątkowa okazja, by poznać proces ujmowania i uzdatniania wody, zobaczyć nowoczesne urządzenia, poznać pracę ludzi odpowiedzialnych za dostawę czystej, zdrowej wody do naszych domów – zaprasza Anna Szpajer, z PEWiK Gdynia. – Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, między innymi, skąd się bierze woda w kranie?, czy koniecznie jest instalowanie drogich, domowych filtrów wody?, czy można pić wodę z prosto z kranu?

Zwiedzanie stacji przez dzieci i młodzież możliwe jest tylko pod opieką rodziców.

Serdecznie zapraszamy!