Tłusty czwartek to święto z długoletnią tradycją, obchodzone od pokoleń, to jeden z najchętniej kultywowanych zwyczajów związanych z karnawałem.

To doskonała okazja by w tym dniu skosztować tradycyjnych przysmaków, jakimi są serwowane w zależności od regionu pączki, faworki, pampuchy i inne słodkości na ostatki. Choć pyszności te dostępne są przez cały rok, tego dnia smakują wyjątkowo. Jak głosi tradycja, w tłusty czwartek nie powinniśmy liczyć kalorii, wręcz przeciwnie, w tym dniu każda ilość pączków jest dozwolona.

Z tej okazji na korzystających z komunikacji miejskiej mieszkańców gminy Kosakowo czekała w czwartkowy poranek słodka niespodzianka. Na pokładzie autobusu można było spotkać wójta gminy Kosakowo Marcina Majek i towarzyszącego mu zastępcę Marcina Kopitzkiego, którzy częstowali podróżujących znanym tłustoczwartkowym przysmakiem.

W tym dniu nie zabrakło również nieoczekiwanej wizyty ze słodką niespodzianką w szkołach podstawowych w naszej gminie.