Już w najbliższą sobotę (4 lipca) w Rewie szykujemy się na moc żeglarskich atrakcji dla prawdziwych wilków morskich i tych, którzy dopiero planują rozpocząć morską przygodę. Yacht Club Rewa przygotowuje bogaty program wydarzeń, a jednym z ważniejszych akcentów będzie uroczyste otwarcie budynku Bosmanatu przy ulicy Koralowej 5, na które zaprasza Wójt Gminy Kosakowo.

Punktualnie o godzinie 12 w uroczysty sposób dokonamy otwarcia Bosmanatu w Rewie – zapowiada Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Towarzyszyć nam będzie w tej ważnej chwili liczne grono żeglarzy, mile będą widziani mieszkańcy Rewy oraz całej naszej gminy, a jestem przekonany, że wśród obserwatorów znajdą się także wczasowicze.

Bosmanat w Rewie przy ulicy Koralowej 5 powstał dzięki staraniom gminnego samorządu i środowiska żeglarskiego, ze wsparciem funduszy zewnętrznych. Stanowi I etap projektu pod nazwą: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo – przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Żeglarze sobotę zaczną już z samego rana – informuje Janusz Frąckowiak z Yacht Clubu Rewa. – od godziny 8 do około 11 na akwenie Zatoki Puckiej rozegramy bowiem Regaty Gmin Pomorskich, a wśród zgłoszonych załóg wymienić możemy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, gospodarza terenu gminę Kosakowo oraz niemal wszystkie ościenne gminy Powiatu Puckiego oraz całego Województwa Pomorskiego. Ścigać będziemy się na łodziach klasy Puck, a rozstrzygnięcie regat i wręczenie nagród nastąpi tuż po uroczystości otwarcia rewskiego Bosmanatu.

Co jeszcze znajdzie się w sobotnim programie?

Na nasz klubowy maszt wciągniemy biało – czerwoną flagę, w ten sposób oficjalnie zainaugurujemy tegoroczny sezon żeglarski – mówi Janusz Frąckowiak. – A tuż później, około godziny 13 rozpoczniemy iście morską zabawę. Zapraszamy do odwiedzin terenu YC Rewa, atrakcji nie powinno zabraknąć dla nikogo. Będzie muzyka na żywo, gry i zabawy wymyślone przez naszych instruktorów i bosmana, pokazy ratownictwa, animacje dla dzieci. Każdy będzie też mógł spróbować pysznej zupy i kiełbasek z grilla. Spotkanie zakończymy późnym popołudniem.

Jednym słowem zapraszamy i przypominamy o zabraniu ze sobą maseczek ochronnych.