Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek podróżujących po gminie Kosakowo. W Kosakowie, Mechelinkach i w Rewie zamontowane zostały bardzo praktyczne stacje do naprawy rowerów, które pomogą usunąć awarie wymagające użycia narzędzi. Stacje znajdują się w miejscach najchętniej odwiedzanych przez rowerzystów, a średnia odległość pomiędzy nimi nie jest większa niż 3 kilometry. Wkrótce czwarta taka stacja znajdzie się w miejscowości Dębogórze Wybudowanie, będzie zlokalizowana na popularnym rowerowym szlaku. 

Stacja naprawcza w Kosakowie (nieopodal ścieżki prowadzącej wzdłuż ogrodzenia lotniska)

Rower to bardzo popularny środek transportu w naszej gminie – zauważa Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Mieszkańcy wielokrotnie wsiadają na dwa kółka w drodze do pracy lub zakupy, a wycieczki rowerowe po terenie gminy Kosakowo znajdują coraz większe uznanie pośród mieszkańców, jak też licznych gości i sezonowych turystów.

Dla ułatwienia podróży jednośladami, na terenie gminy Kosakowo systematycznie przybywa rowerowych tras, a ostatnio, w najbardziej dogodnych lokalizacjach zamontowane zostały trzy stacje do naprawy uszkodzonych pojazdów.

Tu naprawisz rower w Mechelinkach (obok wiaty przy skansenie rybackim)

Zakupiliśmy łącznie cztery bardzo praktyczne stacje naprawcze – wyjaśnia Marcin Kopitzki. – Trzy z nich już stoją w Kosakowie, przy ścieżce biegnącej przy ogrodzeniu lotniska, w Mechelinkach przy skansenie rybackim i w Rewie, przy ulicy Morskiej, nieopodal popularnego napisu I’love Rewa. Wyposażenie stacji w narzędzia umożliwia dość skomplikowane zabiegi, począwszy od napompowania kół, po ich wymianę, regulację hamulców, dokręcenie luźnych elementów wyposażenia, itd.

Lokalizacje stacji naprawczych są bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Warto dodać, że średnia odległość pomiędzy stacjami nie jest większa niż 3 kilometry. To zaś sprawia, że na odcinku od wjazdu na teren gminy ulicą Derdowskiego, gdzie pomocna może być wizyta na pobliskiej stacji paliw, poprzez Kosakowo, Mechelinki i Rewę, mamy dosłownie „pod ręką” sprzęt do usuwania awarii jednośladów.

W Rewie stację naprawczą znajdziesz przy ulicy Morskiej (stoi tam także „biały rower” i napis „I’love Rewa”)

Czwarta stacja niebawem powstanie w miejscowości Dębogórze Wybudowanie – zapowiada Zastępca Wójta. – W ten sposób o awarię nie będą się musieli martwić także ci rowerzyści, którzy na teren gminy planują wjazd od strony Rumi.

Szerokiej Drogi!!!