Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z Gdyni odbiera bezpłatnie i bezpośrednio z domów duży, zużyty sprzęt AGD i RTV (lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne, telewizory kineskopowe o przekątnej powyżej 20 cali i płaskie o przekątnej powyżej 45 cali).

Zgłoszenia sprzętu do odbioru przyjmowane są telefonicznie w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerem telefonu 58 624 66 11 lub 609-045-410.

Przy zgłoszeniu wymagane jest podanie rodzaju sprzętu, adres i numer telefonu w celu poinformowania o planowanym terminie odbioru. Zgłoszony sprzęt musi być kompletny (np. lodówka musi mieć agregat, pralka/zmywarka – silnik i programator, telewizor miedzianą cewkę, itp.) o wadze powyżej 20 kg i nie większej niż 60 kg.

Urządzenie musi być przygotowane do odbioru, czyli:

  • odłączone od prądu, gazu i/lub wody;
  • woda wylana ze zmywarki i pralki;
  • lodówka opróżniona z zawartości; rozmrożona, bez wody;
  • wszystkie ruchome elementy (np. szuflady, drzwiczki) powinny być zabezpieczone, kable zwinięte, drzwiczki zaklejone taśmą;
  • sprzęt do zabudowy ma być wymontowany.

UWAGA!

  1. Sprzęt odbierany jest wyłącznie od mieszkańców gmin należących do Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”
  2. Nie odbiera się sprzętu wystawionego przed pergolę śmietnikową.

Więcej informacji na stronie www.kzg.pl