Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu przedsiębiorcy mają możliwość uzyskać ulgę podatkową na realizację nowej inwestycji. PSI podzielona jest na Specjalne Strefy Ekonomiczne, można z nich skorzystać na terenie całej Polski, niezależnie od wielkości firmy. Wsparcie przyznawane jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług.

W dniu 17 listopada br. w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie odbyło się spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Anną Korcz. Oprócz przedsiębiorców w wydarzeniu uczestniczył wójt gminy Kosakowo Marcin Majek oraz wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki.

Poruszane na spotkaniu kwestie dotyczyły m.in. sposobu uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego z uwagi na prowadzoną działalność.

-Temat o tyle ciekawy, że przedsiębiorcy mogą uzyskać z tego tytułu różne bonifikaty, propozycje, które mogą być atrakcyjne. Mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie będzie bardzo efektywne – mówił wójt gminy Kosakowo Marcin Majek

Aby uzyskać bezpłatne wsparcie, należy skontaktować się z jedną z 14 spółek administrujących obszarem wybranej strefy ekonomicznej. Spółki te w imieniu Ministra Rozwoju i Technologii rozpatrują wnioski i wydają decyzje o wsparciu nowych inwestycji w formie ulgi podatkowej. Wysokość ulgi zależy od mapy pomocy regionalnej dla Polski, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2027 r.

 

Więcej informacji o wsparciu na stronie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: https://www.strefa.gda.pl/