– To nie jest możliwe! Wiem, że nasi kosakowscy Seniorzy są bardzo aktywni, również sportowo, ale kajaki to chyba zbyt wymagający sport nawet dla nich – powiedział Pan Wójt Marcin Majek, gdy dowiedział się, że Seniorzy z Kosakowa, związani z rewską siedzibą, ochoczo pływają kajakami po Zatoce pod czujnym okiem instruktorów Morskiej Bazy Szkoleniowej Mechelinki, a odpoczywający na plaży wczasowicze w każdy wtorek słyszą śpiewane przez nich radosne piosenki.

Nie pozostawało nam nic innego, jak tylko Pana Wójta na zajęcia kajakarskie zaprosić, by przekonać każdego niedowiarka, że kajaki w wydaniu amatorskim u Państwa Moniki i Sebastiana Borek to bezpieczna i wielce przyjemna forma rekreacji dostępna dla każdego. A po zajęciach mini-piknik – wszak trzeba odzyskać utracone kalorie, posilić się owocami i… no dobra, przyznajemy, że zdrowy i sportowy tryb życia odrobinę sobie również osładzamy, a zatem nie zabrakło i słodyczy. Pyszna kawka zachęca do rozmów już nie tylko na sportowe tematy. 

Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi, że znalazł dla nas czas i spędził przesympatyczne przedpołudnie w doborowym towarzystwie bodaj najaktywniejszych Seniorów na świecie.

Bezpłatne zajęcia kajakarskie dla Seniorów w każdy wtorek od godz. 10.00 w Morskiej Bazie Szkoleniowej Mechelinki.