W czwartek, 6 kwietnia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy Kosakowo z organizatorami 1 rundy Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych IJSBA, które w maju br. odbędą się na zatoce w Mechelinkach. 

W spotkaniu z ramienia kosakowskiego samorządu uczestniczyli: wójt gminy Marcin Majek, dyrektor zarządu Kosakowo Sport Sp. z o.o. Dariusz Schwarz, inspektor ds. zarządzania kryzysowego Mariusz Okrasiński, specjalista ds. kultury Aldona Sokołowska, a ze strony organizatora zawodów właścicielka firmy Sport Life Anna Jachimek oraz reprezentanci federacji International Jet Sports Boating Association: dyrektor Peter De Smet oraz doradca prawny Yves Lefever. 

JETTRIBE EUROFINALS WORLD SERIES ROUND 1 POLAND – Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych IJSBA to największe wydarzenie sportowe rozgrywane w ramach sportów motorowodnych. Jednocześnie jest to jedna z czterech rund należących do WORLD SERIES. Mistrzostwa federacji IJSBA rozgrywają się tylko w 4 wyselekcjonowanych miejscach na świecie (Polska – Mechelinki, Francja, USA stan Arizona miejscowość Lake Havasu oraz Tajlandia – Pattaya), które wyłaniają Mistrza Świata tejże federacji.

W imprezie planowany jest udział ponad stu skuterzystów wodnych z kilkunastu europejskich krajów. Skutery wodne to jedna z dyscyplin, która rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, o czym świadczą sukcesy polskich zawodników na szczeblu międzynarodowym – medale ME i MŚ. Od lat federacje motorowodne, biorąc pod uwagę wyniki sportowe naszych zawodników oraz bardzo dobrą organizację zawodów, powierza nam mistrzostwa Europy i Świata w sporcie motorowodnym.

W ramach rywalizacji sportowej zostanie przeprowadzonych kilkanaście wyścigów w różnych kategoriach z podziałem na kobiety, mężczyzn, moc i pojemność silników oraz rodzaj skutera np. wyścigi na skuterach stojących około 6 kategorii, na skuterach siedzących około 9 kategorii, dla osób początkujących około 2 kategorii.