W niedzielę, 17 marca br. zaplanowana jest akcja sprzątania odcinka rzeki Zagórska Struga oraz jej brzegów, w tym odcinka położonego w granicach Rezerwatu Beka na terenie gminy Kosakowo.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz turystów chętnie odwiedzających to wyjątkowe miejsce do włączenia się do akcji, mającej na celu przywrócenie temu rejonowi jego niepowtarzalnych walorów, a także bezpieczeństwa dla nas samych oraz ptaków i zwierząt.

Do akcji dojdzie dzięki zaangażowaniu Fundacji CODE:ME, Pomorskiego Biura Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Nadzoru Wodnego RZGW Wody Polskie, Gminy Kosakowo, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych PEKO oraz BAT Materiały Budowlane Grupa PSB i Kajaki 3miasto.

Miejsce zbiórki: skrzyżowanie ul. I Dywizji Wojska Polskiego (Rumia) z droga wewnętrzną Elektrociepłowni Gdynia (parking przy mostku).

Data zbiórki i start akcji: 17 marca 2024 r. o godzinie 11:00.

Na koniec akcji (14:00) planowany jest ciepły grillowy posiłek.

Liczba miejsc ograniczona, wszelkie pytania i zgłoszenie chęci udziału prosimy kierować pod e-mail: kajaki@codeme.pl.

Zapraszamy serdecznie na wspólną „lekcję” poszanowania środowiska!