W dniu dzisiejszym (8 października br.) strażnicy gminni przeprowadzili pouczającą lekcję z dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola Nutka w Pogórzu o bezpiecznych zachowaniach w relacjach ze zwierzętami . Na temat właściwych zachowań opowiadali: komendant straży gminnej, Wojciech Krupiński wraz z mł. insp. Agnieszką Bachorską. Była to mądra pogadanka pt. „Bezpieczne zabawy ze zwierzętami”. Strażnicy przypomnieli dzieciom, że nad naszymi pupilami nie można się znęcać, drażnić, bić oraz rzucać w nie kamieniami. Każde zwierzę potrzebuje ciepłego kąta, dostępu do wody i pokarmu. Szczególnie zwrócono uwagę na kontakt z nieznajomym psem – przedstawiono pozycję „żółwia”, którą później dzieci przećwiczyły. Na koniec spotkania strażnicy wręczyli kolorowanki z postaciami z popularnej bajki „Psi Patrol”. W zamian przedszkolaki podarowali strażnikom piękną laurkę.