W dniach 04-05.12.2021 r w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym  w kategorii młodzik do lat 12 oraz w kategorii junior młodszy do lat 14.

W kategorii Młodzik do 12  srebrny medal zdobył Maddox Chyliński z Klubu MUKS Kosakowo Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: pływanie 50 m stylem dowolnym, bieg 600 m.

W pływaniu Maddox uzyskał  najlepszy czas z pośród 100 startujących zawodników  0:29,95 s. ustanawiając tym samym rekord życiowy i rekord Klubu na tym dystansie. Bieg odbywał się w hali na bieżni o długości 200 m.  W  biegu była bardzo ostra i wyrównana walka o zwycięstwie zdecydowały setne sekundy. Maddox uzyskał bardzo dobry czas 1:49,87, ustanawiając rekord życiowy i zajął  trzecie miejsce w biegu. Suma punktów zdobyta po dwóch konkurencjach ostatecznie dały Maddoxsowi srebrny medal.

Wśród zawodniczek do 8 lat pierwsze miejsce w zajęła Sophia Wyżlic reprezentantka MUKS Kosakowo.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

Klub MUKS Kosakowo dziękuję Dyrektorowi PEKO za udostępnienie pływalni przed MP.