Inauguracja świątecznej iluminacji, którą Gmina Kosakowo przygotowała we współpracy z Gdynią, odbędzie się już w ten czwartek (5 grudnia) o godz. 17, przy rondzie w Pogórzu (ulice: Dąbka, Wiejska, Szkolna, Czernickiego). Zapraszamy na ten wyjątkową uroczystość, wspólnie poczujmy magię nadchodzących świąt.

Świąteczna dekoracja na granicy Gdyni i Kosakowa będzie zjawiskowa i niepowtarzalna – zapowiada Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Klasyczne i znane już z lat poprzednich gdyńskie żagle, uzupełniamy od tego roku morską kotwicą, zainspirowaną herbem gminy Kosakowo.

W tym roku gmina poza tradycyjną choinką przed urzędem oraz ciągle zwiększającą się ilością iluminacji ulicznych, wzorem sąsiadów, zainwestowała w iluminację naziemną.

Chcemy, aby nasza gmina była barwna nie tylko w sezonie letnim – mówi Wójt Marcin Majek. – Jestem przekonany, że nowa iluminacja spotka się z pozytywną reakcją mieszkańców, a w kolejnych latach będziemy wystawiać następne ozdoby, w kolejnych lokalizacjach na terenie całej gminy.

Mamy nadzieję, że dzięki tym iluminacjom mieszkańcom i turystom łatwiej będzie poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego, uroczystego odpalenia świątecznego oświetlenia w czwartek, 5 grudnia, o godzinie 17.