5 września br. o godzinie 11:00 odbyła się inauguracja „Szlaku morskich głębin” w Mechelinkach. Na 10 tablicach rozmieszczonych po całym sołectwie są umieszczone ryby poławiane przez tutejszych rybaków, które goszczą na naszych stołach. Ideą szlaku jest propagowanie rybołówstwa w naszej gminie, poznawanie ciekawostek o żyjących w zatoce rybach, możliwość przygotowania tradycyjnych potraw, a także spędzenie wolnego czasu spacerując szlakiem okrywając tablice.

Zabawa polega na odnalezieniu 10 tablic, na których są umieszczone ryby poławiane przez naszych rybaków. Należy zeskanować specjalny kod QR i dowiedzieć się o żyjących w zatoce rybach. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi bądź rodziną.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli m.in. Zastępca Wójta Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki oraz inicjatorka powstania szlaki Radna Gminy Kosakowo Katarzyna Milanowska.

Otwarty dzisiaj szlak wpisuje się w wartość turystyczną gminy Kosakowo, bardzo serdecznie dziękuję inicjatorce Katarzynie Milanowskiej, naszej radnej, która włożyła ogrom pracy i wysiłku, aby to dzisiejsze przedsięwzięcie powstało, jest również inicjatorką szlaku szkut rewskich, który powstał w ubiegłym roku – powiedział zastępca wójta Marcin Kopitzki.

Dziękuję serdecznie wójtom za wsparcie oraz wykonawcom firmie BOB-STEEL Robert Budzisz oraz Ewie Narloch-Kerszka, którzy wspólnie wykonali te tablice, które mamy dzisiaj właśnie przyjemność odsłonić. Dziękuję Panu Ryszardowi Szulc, rybakowi, który służył merytoryczną wiedzą na rzecz projektu, a także sołtysowi Mechelinek Adamowi  Kujawie – powiedziała radna Katarzyna Milanowska.

Nastąpiło symboliczne odsłonięcia jednej z tablic, którego dokonali Zastępca Wójta Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki, inicjatorka powstania szlaku Radna Gminy Kosakowo Katarzyna Milanowska, sołtys wsi Mechelinki Adam Kujawa i autorka projektu ryb umieszczonych na tablicach lokalna artystka Ewa Narloch-Kerszka.

Ideą powstania szlaku jest wspólna zabawa, która polega na odnalezieniu 10 tablic po całej wsi Mechelinki i zrobienia sobie z nimi zdjęć. W nagrodę będzie można otrzymać pamiątkę z Mechelinek, której odbiór możliwy będzie w Kosakowskim Centrum Kultury w godzinach pracy instytucji. 

Pierwsi zdobywcy, a raczej zdobywczynie szlaku to 13. Kosakowska drużyna harcerek Chata im. Krystyny Krahelskiej, która to wczoraj przemierzała nasz mecheliński szlak. Na ręce drużynowej Karoliny Klemenskiej przekazaliśmy certyfikat i upominki dla drużyny.

Zachęcamy do odwiedzenia Mechelinek i wędrówkę „Szlakiem morskich głębin”.