Tegoroczna edycja festiwalu Open’er odbywa się w zupełnie innej formie. Ze względu na obostrzenia spowodowane sytuacją pandemiczną na całym świecie zorganizowanie Open’er Festival na terenach gminy Kosakowo z udziałem zagranicznych gwiazd muzyki na ogromną skalę, tak jak dotychczas, było niemożliwe.

Mimo przeciwności losu organizator festiwalu Alter Art stanął na wysokości zadania i tak powstał  specjalny i niepowtarzalny projekt – Open’er Park. Ten festiwal, jak pisze na swojej stronie organizator – to odpowiedź na wyjątkową rzeczywistość i uwarunkowania tegorocznego lata. W gdyńskim Parku Kolibki powstało klimatyczne „openerowe miasteczko”, które od 15 lipca do 22 sierpnia będzie gościć miłośników muzyki. Poza główną sceną Orange Stage gdzie występują topowi artyści, powstała strefa kawiarniana Alter Cafe, w której odbywają się występy m.in. stand’upu, strefa z food truckami, strefa silent disco, nie mogło zabraknąć charakterystycznego „openerowego” totemu i wiele innych elementów będących namiastką dotychczasowych edycji Open’er Festival. Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowa formuła, będąca magiczną przestrzenią wypełnioną muzyką i sztuką świetnych artystów pozostawi uczestnikom niesamowite wspomnienia.

Nasza gmina bardzo kibicuje całemu przedsięwzięciu i żałujemy, że koncerty nie odbywają się na naszych terenach. Mimo wszystko żywimy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się na terenie lotniska w Kosakowie. Wspieramy Open’er Festival i na tegorocznej edycji festiwalu można zobaczyć przed premierowo film pokazujący walory krajobrazu gminy Kosakowo na ekranie przy scenie w Alter Cafe.

Wierzymy, że w przyszłym roku, w sercach uczestników festiwalu powstaną fantastyczne muzyczne wspomnienia kojarzone z przebywaniem w gminie Kosakowo.