Trzeci raz w historii gminnych biegów, w Rewie 9 lutego, spotkało się 113 par, które postanowiły pobiec w Trzecim Walentynkowym Biegu Parami.

Był to bieg na dystansie 3,5 km, którego trasa przebiegała ulicami Rewy oraz plażą, wzdłuż linii brzegowej, dzięki czemu startujący mieli szansę poznać uroki Rewy, najpiękniejszych gminnych plaż i zatoki puckiej. Start i Meta znajdowały się naprzeciwko siedziby sponsora głównego-Hotelu Skipper. Bieg otworzył Zastępca Wójta Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki.

Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji ogólnej dla wszystkich par i odrębnej klasyfikacji dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Przed biegiem głównym odbył się Bieg Malucha z podziałem na kategorie wiekowe. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały pamiątkowy medal, upominek oraz słodycz. W Biegu Głównym wszystkie pary otrzymały pamiątkowe, specjalnie przygotowane na tą okazję medale w kształcie serca. Nagrody przyznawane były dla najlepszych par od I do III miejsca w kategorii Open i od I do III w kategorii mieszkańcy Gminy Kosakowo.

Najlepszą parą w klasyfikacji generalnej okazali się – Jan Rutkowski i Joanna Rutkowska (Luzino), drugie miejsce zajęła para Andrzej Angel i Patrycja Angel (Dziemiany), a na trzecim miejscu na metę wbiegli Grzegorz Kępka i Ewa Maj-Płotka (Wejherowo). Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: 4. Damian Śliwiński i Sandra Rogala, 5. Karolina Winnik i Miklaszewicz Szymon, 6. Anita Michalowska i Krzysztof Lewiński, 7. Bartek Byczk i Kankowska Dominika, 8. Hanna Jarska i Sobiesław Przybylski.

Wśród mieszkańców Gminy Kosakowo pierwsze miejsce wybiegali: Karolina Winnik i Szymon Miklaszewicz (Kosakowo), jako drudzy linię mety przekroczyli: Hanna Jarska i Sobiesław Przybylski (Dębogórze), a trzecie miejsce zajęli: Jacek i Katarzyna Owczarek (Kosakowo).

Na wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg czekał pamiątkowy medal, ciepła herbata, kawa, napoje i wspólne zdjęcia z Retro Fotobudki oraz dodatkowe nagrody.

Wyjątkowo klimatycznym wydarzeniem podczas wręczania nagród dla zawodników były oświadczyny jednej z biegających par – Pan Ryszard poprosił o rękę swą wybrankę Pannę Katarzynę, która przy licznej grupie świadków powiedziała głośno „TAK”. Gratulujemy przyszłej młodej parze!!!

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w zabezpieczeniu imprezy Policji, Straży Gminnej, Poszukiwawczemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (POPR) oraz pracownikom firmy PEKO.

foto: Marcin Krauze

Podziękowania składamy również firmie ICC TIME z Redy – pomysłodawcy i współorganizatorowi biegu oraz sponsorom imprezy: Sponsorowi Głównemu: Hotelowi SkipperRestauracji Bukszpryt z Rewy, Wójtowi Gminy Kosakowo oraz Restauracji Dos Amigos z Rumi.

Do zobaczenia za rok!

Wszystkie wyniki: http://icc-time.pl/imprezy/trzeci-walentynkowy-bieg-parami-w-rewie-9-02-2020.html