Gmina Kosakowo podpisała umowę z wykonawcą szkoły modułowej w Pogórzu firmą Marbud. Cieszy ogromnie fakt, że ta wyczekiwana przez wszystkich inwestycja weszła na kolejny etap realizacji. To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich.

Przypomnijmy, że szkoła modułowa to system, który świetnie sprawdza się w Europie, a przoduje w Skandynawii, która znana jest z wysokiego poziomu edukacji i kładzie na jej jakość oraz komfort nauki dzieci olbrzymi nacisk. Szkoły modułowe to również rozwiązanie stosowane w Trójmieście. Przykładem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku Osowej, który również borykał się z problemem przeludnienia swojej placówki oświatowej.

7 listopada 2023 r. Starosta Pucki wydał pozwolenie na rozbudowę szkoły podstawowej w Pogórzu o skrzydło modułowe, a 15 listopada 2023 r. decyzja ta stała się ostateczna. Tym samym zatwierdzono projekt zagospodarowania działki i projektu architektoniczno-budowlanego oraz udzielono pozwolenia na budowę, które obejmuje przebudowę i rozbudowę szkoły o skrzydło modułowe na terenie działki nr 119/3 w Pogórzu.

Dziś oficjalnie została podpisana umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Pogórzu o skrzydło modułowe. Jest to dzień, w którym kończy się wielomiesięczny etap projektowania i procedury przetargowej, pozyskując wykonawcę całego przedsięwzięcia. Myślę, że dla wszystkich mieszkańców gminy Kosakowo, mieszkańców Pogórza, a w szczególności dla wszystkich naszych najmłodszych mieszkańców jest to bardzo dobra wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że na jesieni tego roku Szkoła Podstawowa w Pogórzu zyska nowe pomieszczenia dydaktyczne, gdzie dzieci będą mogły w dobrych warunkach realizować program nauczania. To co najważniejsze. Zakładamy, że ta inwestycja zdecydowanie pomoże nam rozwiązać problem zmianowości planu lekcji uczniów Szkoły Podstawowej w Pogórzu – mówi wójt gminy Kosakowo. 

Zatwierdzona dokumentacja przewiduje rozbudowę budynku szkoły podstawowej w Pogórzu o 3-kondygnacyjne modułowe skrzydło dydaktyczne bez podziemia wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi (wodociągową, elektroenergetyczną, niskoprądową, teleinformacyjną, piorunochronną i wentylacji mechanicznej). Nowe skrzydło połączone zostanie z istniejącym budynkiem szkoły przez budynek sali gimnastycznej, projektowanym łącznikiem w poziomie parteru. Dodatkowo inwestycja zakłada przebudowę istniejącej ściany zewnętrznej budynku szkoły, a także usunięcie kolizji projektowanej rozbudowy z istniejącymi elementami infrastruktury zewnętrznej.