W dniu dzisiejszym odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 r. Ten rok zapewne zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół jak i rodziców w sporej jego części jako rok kontynuacji „zdalnej” edukacji.

Wzorem lat poprzednich, wójt gminy Kosakowo Marcin Majek postanowił nagrodzić najlepszego absolwenta kl. VIII w szkołach gminnych. Wyróżnieni zostali:

Uczniowie ciężko pracowali na swoje osiągnięcia dlatego też zostali wyróżnieni i otrzymali nagrodę rzeczową w postaci karty podarunkowej do C.H. Riviera o wartości 1.000zł każda.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów na dalszych etapach edukacji.

Rok 2020/2021 był dla oświaty w naszej gminie rokiem szczególnym. Po pierwsze, Uchwałą Nr XXVII/183/2020 Rady Gminy Kosakowo z dnia 25 lutego 2020 roku w sprawie założenia Szkoły Podstawowej w Kosakowie przy ul. Żeromskiego 11, powstała w gminie czwarta szkoła podstawowa. Dla szkoły było to pierwsze zakończenie roku szkolnego. Powstanie nowej szkoły podstawowej uzasadniała sytuacja demograficzna gminy.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba uczniów w istniejących szkołach podstawowych. Utworzenie szkoły z pewnością poprawiło warunki nauczania dzieci z naszej gminy.

Po drugie był to pierwszy rok szkolny w nowo wybudowanym budynku Szkoły Podstawowej w Pogórzu, który z dniem 1 września 2020 r. oddano do użytku.

 

Wszystkim dzieciom życzymy udanych, pełnych przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i bawcie się tak, by naładować baterię na kolejny 2021/2022 rok, by z pełnym zaangażowaniem zdobywać wysokie stopnie w nauce.