Coraz bliżej do uruchomienia Mevo w gminie Kosakowo. Do Gdańska dotarło już prawie tysiąc rowerów systemu Mevo 2.0. Wszystkie jednoślady są tradycyjne i fabrycznie nowe. Magazynowane w obiekcie przy ul. Reja w Gdańsku gdzie wkrótce dostarczone zostaną kolejne ich partie – w sumie to 4099 rowerów, w tym ponad 3 tysiące z napędem elektrycznym.

Umowa z nowym wykonawcą Mevo, czyli hiszpańską firmą City Bike Global, została podpisana 8 lutego ubiegłego roku w Gdańsku. Operator na początku tego roku zobowiązał się, że cała flota Mevo 2.0 będzie fabrycznie nowa.  Obecnie do Gdańska dotarło już prawie 1000 rowerów.

Równolegle prowadzone są prace nad aplikacją oraz pozostałymi elementami systemu IT, systemami obsługi klienta i serwisu. Na zaawansowanym etapie jest uzgadnianie lokalizacji ponad 50 stacji ładowania baterii. Widoczna jest już renowacja stacji postojowych oraz montaż małych totemów w nowej odsłonie.

Rowery Mevo będą jeździć po ulicach 16 gmin metropolii. Umowa z City Bike Global została podpisana na 6 lat. Do dotychczasowych 14 samorządów: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo dołączyła gmina Kolbudy i Kosakowo.

Do dyspozycji mieszkańców gminy Kosakowo będzie 30 rowerów oraz 11 stacji.

Źródło: Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot