UWAGA! Konieczność wymiany kopciucha do 31 sierpnia 2024 roku

 

Przypominamy wszystkim naszym mieszkańcom, że w związku z wprowadzeniem uchwały antysmogowej (Uchwała nr 310/XXIV/20 Sejmiku Województwa Pomorskiego z dnia 28 września 2020 roku) o konieczności wymiany starych kotłów na bardziej nowoczesne urządzenia i stosowanie ekologicznych rozwiązań.  Najbliższy termin, który się zbliża zgodnie z uchwałą to do 31 sierpnia 2024 r. musimy wymienić kominek oraz inne miejscowe ogrzewacze na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Kosakowo, do zapoznania się z programami, które dofinansowują wymianę pieców na paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła. Podstawowym źródłem finansowania jest priorytetowy Program „Czyste powietrze” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także program gminny, w którym możemy otrzymać 2500,00 zł . Te dwie dotacje nie wykluczają się wzajemnie i można w ramach wymiany pieca na paliwo stałe skorzystać z obu. Szczegółowe informacje dostępne  w Referacie ds. Ochrony Środowiska pok. Nr 08 oraz pod numerami telefonu 58 6604332,  58 6604306

Zachęcamy do obejrzenia spotu filmowego o uchwałach antysmogowych zrealizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego www.powietrze.pomorskie.eu

Link do filmu:

https://powietrze.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/POMORSKIE-POWIETRZE-Z-LEKTOREM.mp4