Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Kosakowo odbywa się co 3 miesiące. Najbliższe terminy przypadają na dni 12, 19 i 26 września (soboty). Odpady należy wystawić przed posesję do godziny 7.00 w dniu odbioru lub dzień wcześniej. Zwracamy uwagę na wprowadzone zmiany dotyczące asortymentu, który podlega zbiórce w ramach akcji.

UWAGA: od września br. podczas zbiórki można wystawiać wyłącznie: szafy, kanapy, tapczany, fotele, krzesła, stoły, dywany, armaturę łazienkową, lustra, ramy okienne, drzwi, lampy, karnisze, kanistry oraz opony z samochodów osobowych (4 sztuki). NIE BĘDĄ ODBIERANE art. małego AGD!!!

Takie przedmioty mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać do punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych (PZON) w Kosakowie przy ul. Chrzanowskiego 44 (teren Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „PEKO” Sp. z o.o.)

Przypominamy, że podczas zbiórki nie jest odbierany:

  • duży sprzęt RTV i AGD (powyżej 20 kg) – np. lodówki, pralki, telewizory. Sprzęt tego typu odbierany jest na indywidualne zgłoszenia z domów i mieszkań przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Przyjmowanie zgłoszeń – tel. 58 624-66-11.
  • zużyte części samochodowe, które powinny zostać przekazane do stacji demontażu pojazdów lub innych punktów uprawnionych do ich zbiórki.

Ponadto, mieszkańcy mogą nieodpłatnie oddawać do punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych (PZON) w Kosakowie przy ul. Chrzanowskiego 44 (teren Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „PEKO” Sp. z o.o.): zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, termometry rtęciowe, żarówki energooszczędne, środki ochrony roślin i owadobójcze, farby, oleje, lakiery, rozpuszczalniki (puste opakowania nie są przyjmowane).

Odpady te są przyjmowane w poniedziałki i środy w godz. 15.30-18.30 oraz soboty w godz. 8.00-12.00.