To już 8 lat rozgrywania Mistrzostw Gminy Kosakowo w żeglarstwie!

W niedzielę 11. sierpnia do Yacht Clubu Rewa przybyło 12 załóg, by w trudnych warunkach wiatrowych walczyć o tytuł Mistrzów Gminy Kosakowo. Niemałe zdziwienie wśród rewskich spacerowiczów wzbudzali zawodnicy w szczelnie zapiętych kurtkach. Fale rozbijające się o pędzące łódki dały trochę wytchnienia w ten upalny dzień – wszyscy startujący byli mokrzy.

Wyjątkowo porywiste szkwały zmusiły komisję sędziowską do chwilowego wstrzymania regat po 2 wyścigach. Zawodnicy zmuszeni byli powrócić na brzeg i zmniejszyć powierzchnię żagli w swoich łódkach, by powrócić na trasę regat i rozegrać kolejne 2 wyścigi. W przedostatnim wyścigu jedna z załóg popełniła mały błąd podczas kursu wolnego, co przy silniejszym szkwale poskutkowało wywróceniem się łodzi. Jednak po błyskawicznej pomocy przepływającej obok załogi Krzysztofa Stromskiego oraz natychmiastowej reakcji bosmana Marcina Kuptza na motorówce, po niespełna minucie łódka była gotowa do dalszej rywalizacji.

Po rozegraniu 4 wyścigów zdecydowanie najlepsza okazała się załoga kierowana przez Jacka Ludwiczaka – mieszkańca Kosakowa. Drugie miejsce zajął rewianin i reprezentant Polski w olimpijskiej klasie Finn Krzysiek Stromski z załogą. Co ciekawe, dzień wcześniej podczas Regat Sołeckich w Mechelinkach ta dwójka sterników zajęła odwrotne miejsca (1. Krzysiek, 2. Jacek), jednak wtedy wymienili się załogantami. To pokazuje, jak ważna jest rola załogi na łodzi. Trzecie miejsce na podium wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca regat – Marcin Styborski.

Wyniki: https://www.ycrewa.pl/events/68/series/72

Składy załóg na podium:

  1. Jacek Ludwiczak, Martyna Zawadzka, Sławek Kukiełka
  2. Krzysztof Stromski, Ola Dadak, Tymek Szornak
  3. Marcin Styborski, Magdalena Kraszewska, Aurelia Kraszewska, Korneliusz Kraszewski