Rekordowym wynikiem 13,5 litra oddanej krwi zakończyła się wczorajsza (9 października) akcja Kosakowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Przez 4 godziny, w ambulansie HDK zaparkowanym przy Urzędzie Gminy, krwią podzieliło się 30 dawców, wśród których aż sześciu uczyniło to po raz pierwszy w życiu. Gratulujemy, dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejną akcję 5 grudnia br.

To była bardzo pozytywna środa w Kosakowie – podsumowuje Andrzej Śliwiński, Przewodniczący Rady Gminy i Prezes Kosakowskiego Klubu HDK. – Myśląc o honorowym krwiodawstwie, zwykle nie mówimy o rekordach, ponieważ liczy się każdy litr tego daru życia, ale gdy na koniec akcji z Kosakowa wyjeżdża aż 13,5 litra krwi do najbardziej potrzebujących, jesteśmy dumni. Krwiodawcy spisali się na szóstkę!

Wśród trzydziestu honorowych krwiodawców znalazło się sześć osób, które krew oddały pierwszy raz w życiu. Niewykluczone, że wczorajsi debiutanci i wszyscy krewniacy spotkają się 5 grudnia (w czwartek) podczas kolejnej akcji Klubu HDK w Kosakowie. Zapraszamy.